четвер, 18 лютого 2016 р.

Знай свої права, дитино!
У 1959 році ООН було прийнято Декларацію прав дитини. А у 1989 році всі прогресивні країни світу, у тому числі і  Україна, підписали Конвенцію прав дитини, у якій записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилося 18 років. Серед основних її положень можна виділити такі:
Стаття 2. Всі діти рівні в своїх правах.
Держава поважає і забезпечує всі права дитини незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, майнового стану, стану здоров'я.
Стаття 6. Кожна дитина має невід'ємне право на життя.
Право на життя має найбільшу цінність для людини і є передумовою всіх інших прав.
Стаття 7. Дитина має право на любов і піклування батьків, на виховання в сімї.
Дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. При цьому інтереси дітей у сімї повинні бути першочерговими.
Стаття 13. Дитина має право вільно висловлювати свої думки.
Держава забезпечує дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини. Це право включає свободу шукати, одержувати і передавати інформацію та ідеї будь-якого роду в усній, письмовій чи друкованій формі, у формі творів мистецтва чи за допомогою інших засобів на вибір дитини.
Стаття 16. Дитина має право на особисте життя.
Діти мають право на захист від втручання до їх особистого та сімейного життя. Не можна втручатись у листування дітей, порушувати їх честь та гідність.
Стаття 17. Дитина має право на інформацію.
Право  на інформацію – це право користуватися книгами,  журналами, газетами, інтернетом, де можна прочитати те, що  цікаво дітям, і те, що потрібно. Проте держава повинна запобігати розповсюдженню та впливу шкідливої для дитини інформації.
Стаття 24. Дитина має право на медичну допомогу.
Діти мають право на охорону здоров'я. Цим правом користується кожний із нас.
Стаття 27. Дитина має право на повноцінне харчування, одяг та житло.
Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного і соціального розвитку. Держава створює ці умови, а батьки несуть відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя дитини.
Стаття 28. Всі діти мають право на освіту
Всі діти незалежно від їхніх матеріальних можливостей мають право вчитися та  здобувати нові знання. А їх найважливіший обов’язок – вчитися добре та сумлінно. 
Стаття 31. Всі діти мають право на дозвілля, відпочинок та розвиток творчих здібностей.
Стаття 32. Діти не повинні залучатись до примусової праці.
Дитина має право на захист у тих випадках, коли їй доручається робота, яка може нести загрозу її здоров’ю.  Прийняття дитини на роботу допускається з 16 років, якщо ця робота  не завдає шкоди їхньому здоров’ю і навчанню.

Немає коментарів:

Дописати коментар